VCAS06AP302R0LAT1A
Manufacturer Part Number:
VCAS06AP302R0LAT1A
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
VARISTOR 175V 2A 0603
Stock Condition:
4,000
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
2 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
2 A
Energy :
0.03J
Features :
Maximum AC Volts :
21 V
Maximum DC Volts :
30 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
200 V
Varistor Voltage (Min) :
150 V
Varistor Voltage (Typ) :
175 V