EZJ-Z1V650DM
Manufacturer Part Number:
EZJ-Z1V650DM
Manufacturer/Brand:
Panasonic
Part of Description:
VARISTOR 65V 5A 0603
Stock Condition:
4,043
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
22 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
5 A
Energy :
Features :
Maximum AC Volts :
Maximum DC Volts :
40 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
71.5 V
Varistor Voltage (Min) :
58.5 V
Varistor Voltage (Typ) :
65 V