EZJ-Z1V220JM
Manufacturer Part Number:
EZJ-Z1V220JM
Manufacturer/Brand:
Panasonic
Part of Description:
VARISTOR 22V 20A 0603
Stock Condition:
5,998
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
160 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
20 A
Energy :
Features :
Maximum AC Volts :
Maximum DC Volts :
13 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
24.2 V
Varistor Voltage (Min) :
19.8 V
Varistor Voltage (Typ) :
22 V