AVRH10C101KT1R1NE8
Manufacturer Part Number:
AVRH10C101KT1R1NE8
Manufacturer/Brand:
TDK Corporation
Part of Description:
AEC-Q200, ETHERNET, 100V, 1.1PF,
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
1.1 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 A
Energy :
0.03J
Features :
Maximum AC Volts :
Maximum DC Volts :
70 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
110 V
Varistor Voltage (Min) :
90 V
Varistor Voltage (Typ) :
100 V