EMCF500W471M1GV001T
Manufacturer Part Number:
EMCF500W471M1GV001T
Part of Description:
CAP CER 470PF 50V X7R 0402
Stock Condition:
30,019
Capacitance :
470 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.045" L x 0.025" W (1.14mm x 0.64mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.020" (0.51mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V