SF550S/11PC24/11PC24/36IN
Manufacturer Part Number:
SF550S/11PC24/11PC24/36IN
Manufacturer/Brand:
Huber+Suhner
Part of Description:
CBL ASSY 2.4MM PLUG 36"
Stock Condition:
2
Manufacturer :
Huber+Suhner
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
2.4mm Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
2.4mm Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
Cable Type :
Color :
Blue
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
50 GHz
Ingress Protection :
Length :
36.00" (914.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Overall Impedance :
50 Ohms
Product Status :
Active
Style :
2.4mm to 2.4mm