VPDD202W471K1GV001E
Manufacturer Part Number:
VPDD202W471K1GV001E
Part of Description:
CAP CER 470PF 2KV X7R 1206
Stock Condition:
28,464
Capacitance :
470 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.067" (1.70mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
2000V (2kV)