IB047-SMPFSMPF-6.0IN
Manufacturer Part Number:
IB047-SMPFSMPF-6.0IN
Manufacturer/Brand:
Times Microwave Systems
Part of Description:
SMP(F) TO SMP (F) STRAIGHT 6" AS
Stock Condition:
10
Manufacturer :
Times Microwave Systems
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMP Jack
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
SMP Jack
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
0.047" Flexible Cable
Color :
Blue
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
18 GHz
Ingress Protection :
Length :
6.000" (152.40mm)
Operating Temperature :
-65°C ~ 125°C