P1CA-SAMSAMRA-RG58-30
Manufacturer Part Number:
P1CA-SAMSAMRA-RG58-30
Manufacturer/Brand:
P1dB, Inc.
Part of Description:
SMA Plug to SMA plug right angle
Stock Condition:
50
Manufacturer :
P1dB, Inc.
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-58
Color :
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
30.00" (762.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C