SFD44S45-10K491E-F
- Manufacturer Part Number:
- SFD44S45-10K491E-F
- Part of Description:
- CAP ARRAY 10UF/45UF 440V RADIAL
- Capacitance :
- 10µF, 45µF
- Height - Seated (Max) :
- 5.030" (127.76mm)
- Size / Dimension :
- 2.120" Dia (53.85mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 440 V