CKCM25X8R1H102M060AL
Manufacturer Part Number:
CKCM25X8R1H102M060AL
Manufacturer/Brand:
TDK Corporation
Part of Description:
CAP ARRAY 1000PF 50V X8R 0504
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
1000pF
Circuit Type :
Isolated
Dielectric Material :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Capacitors :
2
Package / Case :
0504 (1410 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Supplier Device Package :
0405 (1012 Metric)
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V