SFC37S35-5K391E-F
Manufacturer Part Number:
SFC37S35-5K391E-F
Part of Description:
CAP ARRAY 5UF/35UF 370V RADIAL
Capacitance :
5µF, 35µF
Height - Seated (Max) :
4.030" (102.36mm)
Size / Dimension :
2.120" Dia (53.85mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
370 V