A60Z9R1JT200T
Manufacturer Part Number:
A60Z9R1JT200T
Manufacturer/Brand:
Amotech
Part of Description:
CAP CER 9.1PF 200V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
Amotech
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
9.1 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
200V