J2K110BJ225MA-T
- Manufacturer Part Number:
- J2K110BJ225MA-T
- Manufacturer/Brand:
- TAIYO YUDEN
- Part of Description:
- CAP ARRAY 2.2UF 6.3V X5R 0504
- Manufacturer :
- TAIYO YUDEN
- Product Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 2.2µF
- Circuit Type :
- Isolated
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Height - Seated (Max) :
- 0.031" (0.80mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Capacitors :
- 2
- Package / Case :
- 0504 (1410 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
- Supplier Device Package :
- 0405 (1012 Metric)
- Temperature Coefficient :
- X5R
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 6.3 V