T2K212BJ105KD-T
Manufacturer Part Number:
T2K212BJ105KD-T
Manufacturer/Brand:
TAIYO YUDEN
Part of Description:
CAP ARRAY 1.0UF 25V X5R 0805
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
1µF
Circuit Type :
Isolated
Dielectric Material :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.85mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Capacitors :
2
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
X5R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V