969M101-22-8-050
Manufacturer Part Number:
969M101-22-8-050
Manufacturer/Brand:
Cicoil
Part of Description:
CBL RIBN 8COND CLEAR 50'
Stock Condition:
4
Manufacturer :
Cicoil
Product Category :
Flat Ribbon Cables
Cable Type :
Flat Cable
Conductor Strand :
Features :
Hi-Flex
Jacket (Insulation) Material :
Flexx-Sil™
Jacket Color :
Clear
Length :
50.0' (15.24m)
Number of Conductors :
8
Operating Temperature :
-65°C ~ 165°C
Pitch :
Product Status :
Active
Ratings :
UL E324413, CE
Ribbon Thickness :
0.110" (2.79mm)
Ribbon Width :
0.590" (14.98mm)
Shielding :
Unshielded
Voltage :
18 kV
Wire Gauge :
22 AWG