SFT44T70-10J475E-00DU
- Manufacturer Part Number:
- SFT44T70-10J475E-00DU
- Part of Description:
- CAP ARRAY 10UF/70UF 440V RADIAL
- Capacitance :
- 10µF, 70µF
- Height - Seated (Max) :
- 4.870" (123.70mm)
- Package / Case :
- Radial, Can
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 2.620" Dia (66.55mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 440 V