CKCL22C0G1H470K085AA
Manufacturer Part Number:
CKCL22C0G1H470K085AA
Manufacturer/Brand:
TDK Corporation
Part of Description:
CAP ARRAY 47PF 50V NP0 0805
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
47pF
Circuit Type :
Isolated
Dielectric Material :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.85mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Capacitors :
2
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V