RF316-01SP1-06BJ2-0305
Manufacturer Part Number:
RF316-01SP1-06BJ2-0305
Manufacturer/Brand:
Samtec, Inc.
Part of Description:
CBL SMA M TO NTPE F 305MM
Stock Condition:
15
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
N-Type Jack
1st Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
1st Connector Mounting Type :
Panel Mount
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
SMA Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-316 DS
Color :
Amber
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
12.01" (305.00mm)
Operating Temperature :
-50°C ~ 165°C
Overall Impedance :
50 Ohms