969M101-18-4-SMC-025
Manufacturer Part Number:
969M101-18-4-SMC-025
Manufacturer/Brand:
Cicoil
Part of Description:
CBL RIBN 4COND CLEAR 25'
Manufacturer :
Cicoil
Product Category :
Flat Ribbon Cables
Cable Type :
Flat Cable
Conductor Strand :
Features :
Hi-Flex
Jacket (Insulation) Material :
Flexx-Sil™
Jacket Color :
Clear
Length :
25.0' (7.62m)
Number of Conductors :
4
Operating Temperature :
-65°C ~ 165°C
Pitch :
Product Status :
Active
Ratings :
UL E324413, CE
Ribbon Thickness :
0.141" (3.58mm)
Ribbon Width :
0.430" (10.92mm)
Shielding :
Shielded
Voltage :
20 kV
Wire Gauge :
18 AWG