P62BNL820MA02636T
Manufacturer Part Number:
P62BNL820MA02636T
Manufacturer/Brand:
Knowles Precision
Part of Description:
CAP ARRAY 82PF 25V X7R 0603
Stock Condition:
518
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
82pF, 0.1µF
Circuit Type :
Bussed
Dielectric Material :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.56mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Capacitors :
2
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.058" L x 0.020" W (1.47mm x 0.51mm)
Supplier Device Package :
0602 (1505 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V