RF174-01BJ1-01SB1-0152
Manufacturer Part Number:
RF174-01BJ1-01SB1-0152
Manufacturer/Brand:
Samtec, Inc.
Part of Description:
CBL SMA F TO SMA F 152MM
Stock Condition:
22
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Jack
1st Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
1st Connector Mounting Type :
Panel Mount
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
SMA Jack
2nd Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector Mounting Type :
Panel Mount
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-174
Color :
Black
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
5.984" (152.00mm)
Operating Temperature :
-50°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms