0603W475K100XD
Manufacturer Part Number:
0603W475K100XD
Manufacturer/Brand:
Aillen
Part of Description:
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0603
Manufacturer :
Aillen
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
4.7 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.033" (0.85mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10V