RF316-01PN1-01RP1-0305
Manufacturer Part Number:
RF316-01PN1-01RP1-0305
Part of Description:
SMA F PNL MNT TO SMA M R/A 305MM
Stock Condition:
25
1st Connector :
SMA Jack
1st Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
1st Connector Mounting Type :
Panel Mount
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
SMA Plug, Right Angle
Cable Impedance :
50 Ohms
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
12.01" (305.00mm)
Operating Temperature :
-50°C ~ 165°C
Overall Impedance :
50 Ohms