RF174-01PN1-01RP1-0305
Manufacturer Part Number:
RF174-01PN1-01RP1-0305
Manufacturer/Brand:
Samtec, Inc.
Part of Description:
SMA F PNL MNT TO SMA M R/A 305MM
Stock Condition:
25
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Jack
1st Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
1st Connector Mounting Type :
Panel Mount
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-174
Color :
Black
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
12.01" (305.00mm)
Operating Temperature :
-50°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms