0603N2R5B500SD
Manufacturer Part Number:
0603N2R5B500SD
Part of Description:
Cap. SMD,0603,NP0,2.5pF,0.1pF,50
Stock Condition:
8,000
Capacitance :
2.5 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.031" (0.80mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
50V