0603N820J500SD
Manufacturer Part Number:
0603N820J500SD
Part of Description:
CAP CER 82PF 50V NP0 0603
Capacitance :
82 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.033" (0.85mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V