0805B471K500BD
Manufacturer Part Number:
0805B471K500BD
Manufacturer/Brand:
Aillen
Part of Description:
CAP CER 470PF 50V X7R 0805
Manufacturer :
Aillen
Applications :
General Purpose
Capacitance :
470 pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.033" (0.85mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V