RF174-05BJ3-03SP1-0305
Manufacturer Part Number:
RF174-05BJ3-03SP1-0305
Part of Description:
CBL TNC F TO MMCX M 305MM
Stock Condition:
24
1st Connector :
MMCX Plug
2nd Connector :
TNC Jack
2nd Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector Mounting Type :
Panel Mount
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
50 Ohms
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
12.01" (305.00mm)
Operating Temperature :
-50°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms