CMPX335K301L315B-37X34X22
Manufacturer Part Number:
CMPX335K301L315B-37X34X22
Part of Description:
CMPX-X1 FILM CAP 3.3UF 10%
Capacitance :
3.3 µF
Height - Seated (Max) :
1.358" (34.50mm)
Lead Spacing :
1.240" (31.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
1.457" L x 0.866" W (37.00mm x 22.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
300V