C0603X7R101-103KNE-CT
Manufacturer Part Number:
C0603X7R101-103KNE-CT
Manufacturer/Brand:
Venkel LTD
Part of Description:
CAP CER 100V X7R 0603
Stock Condition:
765
Manufacturer :
Venkel LTD
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.034" (0.86mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V