0603N100J500SD
Manufacturer Part Number:
0603N100J500SD
Manufacturer/Brand:
Aillen
Part of Description:
CAP CER 10PF 50V NP0 0603
Manufacturer :
Aillen
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
10 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
NP0
Thickness (Max) :
0.031" (0.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V