RF179-72SP1-74SP3-0600
Manufacturer Part Number:
RF179-72SP1-74SP3-0600
Manufacturer/Brand:
Samtec, Inc.
Part of Description:
CBL ASSY BNC PLUG RG179 23.62"
Stock Condition:
57
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
BNC Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
MCX Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
75 Ohms
Cable Type :
RG-179
Color :
Amber
Connector Impedance :
75 Ohms
Features :
Shielded
Frequency - Max :
4 GHz
Ingress Protection :
Length :
23.62" (600.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 165°C
Overall Impedance :
75 Ohms