C0603X5R474MDTS
Manufacturer Part Number:
C0603X5R474MDTS
Manufacturer/Brand:
ICM
Part of Description:
CAP CER 0.47UF 10V X5R 0201
Manufacturer :
ICM
Capacitance :
0.47 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V