MA0402CG350J500
Manufacturer Part Number:
MA0402CG350J500
Part of Description:
CAP CER 35PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance :
35 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V