D89116-0031HK-3365/16-D-6
Manufacturer Part Number:
D89116-0031HK-3365/16-D-6
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
CABLE 16POS SOCKET TO SOCKET 6"
Manufacturer :
3M
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
15.0µin (0.38µm)
Features :
Length :
0.500' (152.40mm, 6.00")
Number of Positions :
16
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector :
0.100" (2.54mm)