H3CCH-6006G
Manufacturer Part Number:
H3CCH-6006G
Manufacturer/Brand:
ASSMANN WSW Components
Part of Description:
IDC CBL - HHKC60H/AE60G/HHKC60H
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Flash
Features :
Polarizing Key
Length :
0.500' (152.40mm, 6.00")
Number of Positions :
60
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector :
0.100" (2.54mm)