MA0402XR102K250
Manufacturer Part Number:
MA0402XR102K250
Part of Description:
CAP CER 1000PF 25V X7R 0402
Capacitance :
1000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V