C0603X5R472KCTS
Manufacturer Part Number:
C0603X5R472KCTS
Manufacturer/Brand:
ICM
Part of Description:
CAP CER 4700PF 6.3V X5R 0201
Manufacturer :
ICM
Capacitance :
4700 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3V