C0603X5R682KCTS
Manufacturer Part Number:
C0603X5R682KCTS
Manufacturer/Brand:
ICM
Part of Description:
CAP CER 6800PF 6.3V X5R 0201
Manufacturer :
ICM
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
6800 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3V