M300-MC70305M1-0450L
Manufacturer Part Number:
M300-MC70305M1-0450L
Manufacturer/Brand:
Harwin
Part of Description:
CBL ASS 3MM M 3POS SNGL 450MM
Manufacturer :
Harwin
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Crimp
Color :
White, Individual
Connector Type :
Plug to Individual Wire Leads
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
5.90µin (0.150µm)
Features :
Mating Flange, Polarizing Key
Length :
1.48' (450.00mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.118" (3.00mm)