M300-FC21005F2-0300L
Manufacturer Part Number:
M300-FC21005F2-0300L
Manufacturer/Brand:
Harwin
Part of Description:
CBL ASS 3MM F 10POS DUAL 300MM
Manufacturer :
Harwin
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Crimp
Color :
White, Individual
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
5.90µin (0.150µm)
Features :
Polarizing Key, Screw Lock
Length :
0.984' (300.00mm, 11.81")
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.118" (3.00mm)