A16XSR16XSR36R254A
Manufacturer Part Number:
A16XSR16XSR36R254A
Manufacturer/Brand:
JST
Part of Description:
JUMPER 16XSR-36S - 16XSR-36S 10"
Stock Condition:
8
Manufacturer :
JST
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Red, Individual
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
Features :
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions :
16
Number of Rows :
1
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.024" (0.60mm)