A08XAF08XAF22K254A
Manufacturer Part Number:
A08XAF08XAF22K254A
Manufacturer/Brand:
JST
Part of Description:
JUMPER 08XAF-2S - 08XAF-2S 10"
Stock Condition:
995
Manufacturer :
JST
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Black, Individual
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
Features :
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions :
8
Number of Rows :
1
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.098" (2.50mm)