A12ZR12ZR28H254B
Manufacturer Part Number:
A12ZR12ZR28H254B
Manufacturer/Brand:
JST
Part of Description:
JUMPER 12ZR-8M-P - 12ZR-8M-P 10"
Manufacturer :
JST
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Individual
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
Features :
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.059" (1.50mm)