G125-F1MS110-075-L
Manufacturer Part Number:
G125-F1MS110-075-L
Manufacturer/Brand:
Harwin
Part of Description:
FPC ASSY 1.25MM 10POS M CONN 75M
Stock Condition:
10
Manufacturer :
Harwin
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Connector Type :
Plug to FFC Cable
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Features :
Latch Lock
Length :
0.246' (75.00mm, 2.95")
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.049" (1.25mm)