A06ZR06ZR28H254B
- Manufacturer Part Number:
- A06ZR06ZR28H254B
- Manufacturer/Brand:
- JST
- Part of Description:
- JUMPER 06ZR-8M-P - 06ZR-8M-P 10"
- Stock Condition:
- 155
- Manufacturer :
- JST
- Product Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- Gray, Individual
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Finish Thickness :
- Features :
- Length :
- 0.833' (254.00mm, 10.00")
- Number of Positions :
- 6
- Number of Rows :
- 1
- Pitch - Cable :
- Pitch - Connector :
- 0.059" (1.50mm)