353-28-22-GR-00018
- Manufacturer Part Number:
- 353-28-22-GR-00018
- Manufacturer/Brand:
- CnC Tech
- Part of Description:
- CABLE ASSY PLUG IDC 22POS 18"
- Stock Condition:
- 500
- Manufacturer :
- CnC Tech
- Product Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- Connector Type :
- Plug to Plug
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Finish Thickness :
- Features :
- Length :
- 1.50' (457.20mm)
- Number of Positions :
- 22
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- 0.050" (1.27mm)
- Pitch - Connector :
- 0.100" (2.54mm)