PWCD-C19C20-20A-04F-RED-P
Manufacturer Part Number:
PWCD-C19C20-20A-04F-RED-P
Part of Description:
CORD 12AWG IEC320-C19 TO -C20 4'
Stock Condition:
400
1st Connector :
IEC 320-C19
2nd Connector :
IEC 320-C20
Color :
Red
Current Rating (Amps) :
20A
Features :
Length :
4.00' (1.22m)
Operating Temperature :
105°C
Shielding :
Unshielded
Voltage Rating :
250V
Wire Gauge :
12 AWG