PWCD-C15C20-15A-06F-BLK
Manufacturer Part Number:
PWCD-C15C20-15A-06F-BLK
Part of Description:
CORD C15 - C20 14AWG BLACK 3FT
Stock Condition:
184
1st Connector :
IEC 320-C20
2nd Connector :
IEC 320-C15
Color :
Black
Current Rating (Amps) :
15A
Features :
Length :
6.00' (1.83m)
Voltage Rating :
250V
Wire Gauge :
14 AWG